Saeima atņem Latvijas pilsoņu brīvību!
Netaisnīgs likums ir jāatceļ!

You may also like...

4 Responses

 1. Igaunija saka:

  Kaa es varu piedalities shajaa akcijaa, ja atrodos pashlaik Igaunijaa?

  • Jānis Ķengurs saka:

   Darāmo darbu virzieni-
   1) koordinatoru tīkls
   2) informatīvais-mediju tīkls
   3) juridiski-diplomātiskais (atbalsta meklējumi ES institūcijās un sab.organizācijās).

   papildu jābūt satura izstrādes grupai

   katram jānes klāt savi kontakti novados un kontakti medijos/portālos, un ar katru šo jauno personu jāvienojas cik daudz cilvēku varēs apziņot. Jāfiksē, un pēc tam atgriezeniskā saite jāpārbauda. Ja nezdara šis savu apņemšanos, tad laicīgi vietā sarunāt citu.
   pamats tātad ir virzāms visai piezemēti – caur kultūras namiem, biblliotēkām, draudzēm, kooperatīviem – palīgu loka piesaiste. Lieta aizies, ja cilvēki paši gribēs iesaistīties.

   Savukārt tie kas ir uz vietas Latvijā-
   Visā Latvijas terotorijā nepieciešams palīdzēt nogādāt uz visiem reģioniem informatīvās lapiņas.

   Vēl var arī izplatot informāciju Latvijas pilsoņiem Igaunijā un elektroniski vai savādākā saziņas veidā Latvijas pilsoņiem Latvijā.
   Sīkākiem jautājumiem tel. 25135320

 2. Kārlis Sarkans saka:

  Iniciatīva laba, bet nedaudz neprecīza, kas var atbaidīt cilvēkus, kas saprot šīs lietas labāk, jo domās, ka Jūs nesaprotat par šīm lietām.
  Kopš kura laika mēs (tauta) varam lemt par nodokļiem un atsevišķiem tarifiem referendumos?
  Satversme, kas ir augstākais likums mūsu valstī ir teikts kas cits:
  73. Tautas nobalsošanai nevar nodot budžetu un likumus par aizņēmumiem, nodokļiem, muitām, dzelzceļa tarifiem, kara klausību, kara pasludināšanu un uzsākšanu, miera noslēgšanu, izņēmuma stāvokļa izsludināšanu un tā izbeigšanu, mobilizāciju un demobilizāciju, kā arī līgumus ar ārvalstīm.

  Un tiklīdz šis likums būs stājies spēkā un reāli aizskars indivīda tiesības tā to varēs apstrīdēt Satversmes Tiesā, kā neatbilstošu 1. pantam – Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika.
  Kā demokrātisko procesu nesamērīgu ierobežošanu.

  • balsosanasbriviba saka:

   Labdien !

   Valsts pamats ir tās pilsoņi, un vēlētājiem ir tiesības piedalīties valsts pārvaldē. Tajā skaitā, vēlētājiem un ir tiesības uzdot darbu Saeimas deputātiem.
   Par šaubām, vai pieminot nodokļus neiznāk “skrejlapā” pretruna Satversmei, šaubas varētu atkrist, ja lūkojas cita skatu punkta.
   Iesaku izlasīt Satversmes tiesā diskusijas lietās Nr. Nr.2012-03-01 (lēmums 19.12.2012) un 2013-05-01 (spriedums 12.02.22014), par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu.
   Nav pretrunu starp Satversmes 73. pantu un 65., 78. pantiem.
   Satversmes 73. pantā ir atrunāts, ko nevar nodot tautas nobalsošanai.
   Jāsaprot, kurš nodod tautas nobalsošanai. Atbilde sniegta 72.pantā – tautas nobalsošanu ierosina Prezidents un Saeima. Izrietoši, 73. pants precizē 72. panta kartību, un nosaka Prezidenta un Saeimas rīcību. Šajos pantos nav minēti vēlētāji, un nav aizlieguma vēlētājiem iesniegt likuma projektus Saeimā.
   Vēlētāji ir tiesīgi iesniegt Saeimā likumprojektus par jebkuru jomu, tajā skaitā arī ierosināt – kādinodokļi būtu vajadzīgi, un kā veidot valsts budžetu.
   Atšķirība: ja Saeima šādu likumprojektu nepieņem (par nodokļiem u.c.), tad neseko referendums..
   Resp. skatīšana Saeimā un tautas nobalsošana ir atšķirīgas lietas.
   Satversmes sapulce neizslēdza iespēju, ka Saeimā varētu būt korupcija vai uzkundzēties sveša vara (kā 1940.gadā) – tāpēc vēlētājiem jābūt iespējai “noraut stopkrānu”. To argumentējuši 30-to gadu ievērojami juristi Dišlers un Sinaiskis.

   Katrā ziņā, paldies par jautājumu. Mums tas norāda, ka ir pilsoņi, kuri iedziļinās un uzdod pareizos jautājumus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>